Pdf Kitap İndir
Akciğer kanserinin belirtileri

  • 18 Mart 2022
  • Akciğer kanserinin belirtileri için yorumlar kapalı
  • 9.153 kez görüntülendi.
Akciğer kanserinin belirtileri
Kadınların Asla Görmezden Gelmemeleri Akciğer Kanseri Belirtileri Akciğer kanseri, onu iki cinsiyet için de ikinci en sık bakteriler içerir. Belirtiler ve uyarı işaretleri erkekler ve kadınlar için farklıdır, bu yüzden kullanır nasıl tanıyacağınızı öğrenmeniz gerekir. Kadınlarda Akciğer Kanseri Kadınlarda akciğer kanseri, adenokarsinom olarak bilinir ve akciğerlerin dış katmanına yayılır. Bu, semptomları…

tespit etmeyi zorlaştırır ve çoğu zaman, akciğerlerdeki tümör fark edilmeden önce büyür. Başlıca semptomlar bel ve omuz ağrısının yanı sıra fiziksel aktiviteler sırasında nefes darlığıdır. Dikkat etmeniz gereken diğer belirtiler şunlardır: Artan mukus ve mukus renk değişimi; Kan tükürmek; Süregelen öksürük; Balgam ya da kan tükürme; Sert ve hırıltılı nefes alıp verme.

 

Adenokarsinomun saptanması kolay değildir ve vücudun diğer bölgelerine hızla yayılabilir. Genellikle çok geç fark edilir ve kas kütlesi, baş ağrısı, yorgunluk, iştah kaybı, ani kilo kaybı, kan pıhtıları, boyun ve yüz şişmesi, eklem ve kemik ağrısı, kemik kırıkları ve hafıza kaybı gibi semptomlara neden olur. Kemikler, karaciğer, lenf düğümleri ve adrenal bezlere yayılabilir.

Erkeklerde Akciğer Kanseri Erkekler skuamöz hücreli karsinom adı verilen bir tür akciğer kanserinden muzdariptir. Bu tür kanser, bronşların yakınındaki akciğerlerin orta kısmında gelişir ve hava yollarında tıkanmalara neden olabilir. Bu, hırıltı, kronik öksürük, zatürre ve bronşit gibi tekrarlayan akciğer enfeksiyonları gibi semptomlara yol açar.

 

Erkeklerde semptomlar daha belirgindir, ancak sigara içenler genellikle bunları görmezden gelir. Akciğer kanserinin erken belirtilerini fark etmek çok önemlidir ve hayatta kalma şansınızı arttırır. Akciğer kanseri çok ölümcül bir hastalık olduğundan, onları başka bir şeyle karıştırmayın.