Kamu Memur İş İlanları Sitesi
Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi Pdf Kitap İndir

  • 12 Mart 2023
  • 128 kez görüntülendi.
Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi Pdf Kitap İndir
Çocuklarda Sorumluluk Eğitimi
Küçükten büyüğe birçok şahıs Yapması ihtiyaç duyulan sorumluluklarının bilincinde değildir.

Bu kişilerin mühim bazıları yada bir kısmı, aslen haiz oldukları çeşitli görevlerin, sorumlulukların neler bulunduğunu tam anlamıyla bilmemektedir.

Kaybolan izin kağıtları, unutulmuş ödev ve dersler, okulda unutulmuş çanta ve kitaplar ve açılmak için derse başlanmayı bekleyen kurşun uçlu kalemler.

Anne, baba ve eğitimciler evlatların sahibi birer insan olarak gelişmesini ister ve onlara mesuliyet bilinci aşılamanın yolunu arar.

İnsanlar tek başlarına, diğerlerinin de bulunmuş olduğu ortamlarda yaşar. Bu sebeple yalnız fizyolojik çevrelerine değil, içinde yaşadıkları toplumsal çevrelerine karşı da mesuliyet duyarlar.

Erişkin bireylerin sıhhatli bir ruh dinginliği ve haline ulaşmasında çocukluklarından itibaren kazandırılan kabiliyetler, kişinin kendini gerçekleştiren ve gereksinimlerini doyururken ilkeli, çatışma halinde olmayan, çözüm odaklı, irade sahibi ve toplumsal saygı çerçevesinde erdemli bir şahısa ulaşmada mesuliyet prensibi en etkin karakter özellikleridir.

Anne-Babalar ve öğretmenler mesuliyet sahibi olan bireyler yetiştirmede üstüne düşeni yerine getirmek için sorumluluğu tanımalı, bu bilinci oluşturmanın yöntemini bilmelidirler. Ek olarak bu karakter eğitimi verilirken, yazışma kurma, ödül-ceza tekniğinin yaş gruplarına nazaran iyi mi işletileceği şeklinde kolay yollarla programları yönetmeleri gerekir.

Sonuçta çocuğun karakter eğitiminde mühim bir yeri olan mesuliyet terimini ve edinimini verebilmek için geleneksel söylemlerden uzaklaşmak ve uygulanabilir eğitim uygulamalarıyla bu tarz şeyleri gerçekleştirmek gerekir. İkinci baskıda tasarlamış olduğumuz davranışının ölçümüne ilişik iki ölçeğinde uygulama ve değerlendirme yönergesi ile ilgililere sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ