Kamu Memur İş İlanları Sitesi

Permakültüre Giriş Pdf Kitap İndir

12 Mart 2023 - 23:38

Permakültüre Giriş
Doğal sistemlerin gözlemlenmesine ilişkin olarak bir tasarım sistemi olan Permakültür; aynı zamanda geleneksel yöntemlerin içerisinde olan modern, bilimsel, teknolojik bilgileri içermektedir. Sürdürülebilir insan yerleşimlerini oluşturma amacı olan bu sistem; sömürgecilikten uzak, kendi yaşamını kendisi sağlayan, çevreyi kirletmeyen, ekolojikdengeyi bozmayan, sağlıklı ve aynı zamanda da ekonomik bir düzendir.

Bill Mollison tarafından bu sistem Permakültüre giriş adıyla bir kitapta toplanmıştır. Bu sistem hakkında merak edilenlerin okurlara aktarıldığı kitap; insanın doğal, dengeyi bozmadan, çevresine zarar vermeden ve sağlıklı yaşamasına imkan sağlayacak türden.

Eseri okuduktan sonra, siz de kendi imkanlarınız ile hayatınızı nasıl sürdürebileceğinizi, etrafınıza zarar vermeden nasıl bir sağlıklı yaşama adapte olacağınızı düşünmeye başlayacaksınız. Hayatınızda birçok şeyi değiştirebileceğinizi, ancak global dünya içerisinde, bulunduğunuz toplumda neleri yapamayacağınızı da gözlemleyeceksiniz.

Yazar: Bill Mollison

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Kamu Personeli Haberleri