Kamu Memur İş İlanları Sitesi

Permakültüre Giriş Pdf Kitap İndir

  • 12 Mart 2023
  • 774 kez görüntülendi.
Permakültüre Giriş Pdf Kitap İndir
Permakültüre Giriş
Doğal sistemlerin gözlemlenmesine ilişkin olarak bir tasarım sistemi olan Permakültür; aynı zamanda geleneksel yöntemlerin içerisinde olan modern, bilimsel, teknolojik bilgileri içermektedir. Sürdürülebilir insan yerleşimlerini oluşturma amacı olan bu sistem; sömürgecilikten uzak, kendi yaşamını kendisi sağlayan, çevreyi kirletmeyen, ekolojikdengeyi bozmayan, sağlıklı ve aynı zamanda da ekonomik bir düzendir.

Bill Mollison tarafından bu sistem Permakültüre giriş adıyla bir kitapta toplanmıştır. Bu sistem hakkında merak edilenlerin okurlara aktarıldığı kitap; insanın doğal, dengeyi bozmadan, çevresine zarar vermeden ve sağlıklı yaşamasına imkan sağlayacak türden.

Eseri okuduktan sonra, siz de kendi imkanlarınız ile hayatınızı nasıl sürdürebileceğinizi, etrafınıza zarar vermeden nasıl bir sağlıklı yaşama adapte olacağınızı düşünmeye başlayacaksınız. Hayatınızda birçok şeyi değiştirebileceğinizi, ancak global dünya içerisinde, bulunduğunuz toplumda neleri yapamayacağınızı da gözlemleyeceksiniz.

Yazar: Bill Mollison

Facebook Yorumları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mesut dedi ki:

    iyi kitap.

BİR YORUM YAZ