Kamu Memur İş İlanları Sitesi

Son dakika:: Asgari ücrete Temmuz zammında masadaki rakam açıklandı

13 Nisan 2023 - 10:29

Asgari ücrete Temmuz zammında beklenen rakam açıklandı.

Temmuz ayında asgari ücret zam yapılacağı kesinleşti. AK Parti seçim beyannamesinde zam yapıladcağının altı çizilirken muhalefet partileri de iktidara gelmeleri durumunda asgari ücrette köklü düzenlemeler yapacağını duyurdu. Bu açıklamalar ile birlikt easgari ücrete Temmuz zammı kesinleşmiş oldu. Peki asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

ENFLASYON ÜZERİNDE ZAM

AK Parti’nin seçim beyannamesinde asgari ücrete zam ile iglili Temmuz ayı net olarak dile getirilirken zammın enflasyhon üzerinde olacağı bildirildi. Şimdiye kadar açıklanan enflasyon verileri ile önümüzdeki aylarda açıklanacak enflasyon verilerinin beklentisi ile asgari ücrete ek yüzde 30 zam beklentisi var. Yüzde 30 zam olması durumunda Temmuz ayında asgari ücret 11 bin 57 lira seviyesinde olur. Sizce 11 bin lira yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ZAM NE ZAMAN?

Temmuz ayından önce, Haziran ayı sonunda asgari ücret için bir düzenleme olacak ve zam Haziran ayı sonunda kamuoyuna açıklanacak. Zam açıklandığında finans7.com’da olacak. Haberdar olmak için finans7.com mobil uygulamasını indirin.

TAZMİNATLAR, 65 YAŞ AYLIĞI, EVDE BAKIM AYLIĞI AYLIĞI DA ZAMLANACAK

Asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte kıdem tazminatı, yaşlılık aylığı, evde bakım parası gibi ödemelerde de zam görülecek. Bu ücretlere de yüzde 30 zam gelir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Kamu Personeli Haberleri