Kamu Memur İş İlanları Sitesi
Alevi-Bektaşilerde Mizah Pdf Kitap İndir

  • 12 Mart 2023
  • 131 kez görüntülendi.
Alevi-Bektaşilerde Mizah Pdf Kitap İndir
alevi ve bektaşilerde mizah
Alevi-Bektaşi çatışmasının kökeni 13. Yüzyılın ilk yarılarına kadar uzanmaktadır. Fıkralara bile konu edilen bu durum, din ve egemenlik anlayışında, halkın yönelttiği tepkiyi yansıtan çatışma; Alevi-Bektaşilerde Mizah adlı kitap ile bugün yeniden karşımıza çıkmakta. Güldürü tarzında olan bu kitapta, siyasal, tarihsel ve sosyalojik açılardan fıkralar gündeme taşınıyor. Kitapta; oldukça eski zamanlara kadar uzanan çokça fıkra bulunmaktadır.

Anadolu’nun samimi ve bir o kadar da masum yönünün dünyaya bakış açısının, bağnazlığa karşı duruşunun ve de kendine özgü tavrının ifade edildiği bu yapıtta; tüm insanların anlayabileceği bir dil de kullanılmasına özen gösterilmiştir. Ancak tabi ki eski dönemleri yansıttığı için, dili kısmen bizlere ağır gelebilmektedir.

Okudukça keyif alarak okuyacağınız, Anadolu’nun samimi insanlarının gerçekte ne kadar da masum olduklarını anlayacağınız bu kitap, sizlere birçok açıdan ders verecek nitelikte. Bir anlamda gülerken öğrenecek, öğrenirken keyif alacaksınız.

Yazar: Rıza Zelyut

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ