Kamu Memur İş İlanları Sitesi

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Pdf İndir

12 Mart 2023 - 23:27

Charlienin Çikolata Fabrikası
Dünya klasikleri arasına girmeyi başarmış olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası; Roald Dahl tarafından kaleme alınmıştır. Kitapta; Charlie’nin başından geçen birtakım olaylar anlatılmaktadır. Annesi, babası, nineleri ve dedeleri ile birlikte yaşayan Charlie’nin ailesi yoksuldur. Büyük bir kentin bitiş noktasında, bir tahta barakada yaşamaktadırlar.

Çikolatayı çok seven bir çocuktur Charlie, ancak ailesinin ona bir çikolata dahi alacak parası yoktur. Ailesinin onun için biriktirdiği para ile yılda sadece bir kez çikolatanın tadına bakabilir. Bu tahta barakadan bile görünen, büyük bir çikolata fabrikası vardır kentin içerisinde. Burada dünyanın en güzel çikolataları üretilir ve günlerden bir gün fabrikanın sahibi bir varis aramaya başlar. Bunun için yarışma düzenleyeceğini duyurulması ile birlikte, Charlie oldukça heyecanlanır ve bu yarışmaya katılmaya karar verir.

Çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz eşsiz bir eserdir. Animasyon türünde çocuklarınızla izleyebileceğiniz bir filmi de çekilmiştir bu eserin. Bir şeyleri başarmak için ille de zengin olmanın gerekmediğini, en büyük zenginliğin insanın içerisinde istek ve umut olduğunu anlayacaksınız.

Yazar: Roald Dahl

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Kamu Personeli Haberleri